spacer.png, 0 kB
Anasayfa Neden Bozan Sitesi
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Neden Web Sitesi PDF Yazdır

bozan.org´dan MERHABA 

bozan.org web sitesi olarak 03.03.2006 tarihinden itibaren internet dünyasina merhaba diyoruz.

Bu siteyi hazirlamamizdaki  en temel hedefimiz Bozanlilari birbirlerine daha yaklastirmak ve birbirimizden haberdar olmasini saglamakti. Birçok engele ragmen bu ilk adimı attık. En büyük sorunumuz Bilgi ve Mataryal eksikliydi, bununda temelinde yatan insanlarimizla iliskide olmayisimiz yatıyordu. Artik buna bir son vermenin zamaninin geldigine karar vererek çalismaya basladık.

Köyümüzle ilgili Tarihi Bilgi, Haber, Köyümüzün ve köylülerimizin Resimlerini ve bu sitede yayinlamaya çalisacagiz. Kullanabilecegimiz her türlü malzemeyi bize ulastiracak olan köylülerimiz, hemserilerimiz ve de dostlarimiz sayesinde siteyi dahada zenginlestirip bir çekim merkezi yapmaya calisacagiz.. Bu noktada duyarli herkesin bu çalismamiza  sadece destek degil, katilim saglamasini bekliyoruz.

Sitenin kurulmasinin nedenlerinin en basinda Bozan Köyündeki o esi benzeri bulunmaz ortami yeni nesillere aktarmak ve aramizdan ayrilan ile hayattaki tüm köylülerimize olan gönül ve sevgi bagidir. Hiçbir yerde bulunmaz insanligi, sevgiyi ve saygiyi gördügümüz köyümüz ve köyümüzün birbirinden degerli insanlarindan haberdar olmak, aramizdan ayrilanlari unutmamak ve aramizdaki iletisimi dahada güçlendirmekdir niyetimiz..

Çocukluk yıllarımdan tanıdığım Nazım Dayı, Hıdır (Mansur) Dayı, Emmög Dayı, Hüseyin (Kaya) Dayı, Hümmet Dayı, Mamoş Dayı, Şevket Dayı, Yusuf (Körüseynin oglu) Dayı, Sadık Dayı, Hasan Hüseyin (Öztürk) Dayı, Feyzi Dayı, Faik Dayı, Egirtmen Dayı, Hasanog Dayı, Hüseyin (Mansur) Abi, Kemal Dayı, Süleyman (Sayın) Abi, Celal Dayı, Kamil Dayı, Sami Dayı, Mehmet Mustafa Dayı, Murtaza Dayı, Gülaga Dayı, Ali Riza (Barut) Dayı, Veysel (Yılmaz) Abi, (Arzunun) Hüseyin Dayı, Ilyas (Bozan) emmi, Hıdır (Sahin) abi, Muharrem Dayı, Avni Dayı ve Küğremiz Mehmet Ali (Pekşen) Dayı, canımdan çok sevdiğim Değerli Dedem Salman Aydogdu, Emmim Abdullah, Hassog ve Heyriye ile o sıralarda köy disinda ikamet eden tanıdığım Hakki (Aydogdu) dayı, Hüseyin Dayi (Barut), Aziz (Aydogdu) dayı, Hasan Aydogdu, Musa Köse, Dedemiz Ismail Ünal(Tamam ebemin abisi, Öz Bozanlı) olmak üzere bizim köyün tüm güzel insanlarına olan sevgi ve saygılarımı sunuyor, aramizdan ayrilanlarin anisi önünde saygiyla egiliyorum.... Yukarida saydigimiz ilk isimler çocuklugumun geçtigi köyümüzdeki büyüklerimizdi ve bende unutulmaz anıları ile daima sevgı, saygı ve hasretle gönlümüzün baş köşesindeler. 

Isimlerine burada bilgi yetersizliginden ve kuşak olarak tanıma sansım olmadigindan yer veremedigim herkesten özür dilerim. Özellikle 1979-1990 arası Köyde ikamet etmiş ve halen etmekte olan ailelerin reislerini ve o dönem köyde yaşayan çocuklarını tanıma şansına sahip oldum.

Çesitli dönemlerde ayni havayi soludugumuz bu insanlara olan saygi ve sevgi bagimiz hiç azalmadi çünkü birçogunuzun oldugu gibi bizlerinde hayatinda unutulmaz izler birakan en güzel günler o şirin köyümüzdeki bu insanlarimizla geçti... Köyde ki tüm büyüklerimiz, erkekse Dayimiz, kadinsa Bibimiz idiler ve bu güzelligin sadece bu toplumda bulundugunu, Bozanin disina çiktigimizda ancak görebildik ve acimasiz su dünyamizda Bozanda yasamış olmamızla ve Bozanlı oldugumuzla dahada çok övündük.   

Isimleri yazarken Lakaplara ve köy sivesine uymaya özen göstermekle beraber kimseyi incitmedigimizi umuyoruz. Herkesin hitap ettigi sekilde taninan insanlarimizi o isimleriyle yazmaya çalistik.

Sitede en ilgi çekecek bölüm hiç kuskusuz 25-30  yil önce çekilmis resimler ve bu resimlerdeki köylülerimiz olacaktir. Çogu aramizdan ayrilmis olmasinin dolayi bunun üzüntüsünü yasarken, dostlarina, evlatlarina ve de torunlarina birer hatira olsun istedik. Elinde köyümüz ve köylülerimizle ilgili resim olanlarin Resim Galerisine eklememiz için e-mail yoluyla bize ulastirmalarini bekliyoruz....  

Birlik ve beraberlik dileklerimiz gönülden gönüle ulaşsın.

DENIZ Ç4MUR 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB