spacer.png, 0 kB
Anasayfa Arşiv Haberler BOZAN KÖYÜ SUYA KAVUSTU!
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
BOZAN KÖYÜ SUYA KAVUSTU! PDF Yazdır

HAYIRLI OLSUN                                                Haber-Yorum: ASIM AYDOGDU

ASIM AYDOGDU
ASIM AYDOGDU
       Karapınar mevkii Elifhatın suyunun Bozan Köyümüze içme suyu olarak getirilmesi konusunda bugüne kadar önemli adımlar atıldı ve birçok çalışmalar yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu safhaya kadar yapılan çalışmaların boşa gitmemesi ve bir sonuca ulaşması için yeni girişimler gerekiyordu. Bu çerçevede Muhtarımız Sn. Abdullah AYDOĞDU, Sn. Ali İhsan ÖZTÜRK, Sn. Serhan BİLGEN ve ben hep birlikte Vali Yardımcımız Sn. Engin DURMAZ beyi ziyaret ederek konu ile ilgili görüştük.

Image     Ankara´ya döndükten sonra da konunun yakından takipçisi olarak çeşitli girişimlerde bulundum. Bu girişimler neticesinde konuyu bizzat himayelerine alan ve yakinen ilgilenen Sn. Valimiz İbrahim DAŞÖZ;ün talimatları ve desteği ile Sn. Kaymakamımız Cevdet ATAY;ın ilgilenmesiyle çalışmaların bir an önce başlayabilmesi için her türlü girişimler yapılmış; çalışmaların programlanması, ödenek ayrılması, araç ve gereçlerin hazırlanması gibi resmi prosedürler de tamamlanarak çalışmaların başlanmasına hazır hale gelinmişti. Bu altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra;      Muhtarımızdan aldığım bilgiye göre bütün bu emeklerin neticesinde 18.10.2006 tarihinde çalışmaların hızlı bir şekilde mezarlık mevkiinde başlamış olduğunu öğrenmiş olmanın büyük sevincini yaşıyorum. Bu çalışmaların ivedi bir şekilde başlatılmasını sağlayan Sn. Valimize ve Sn. Kaymakamımıza şükranlarımı sunuyor, köylülerimize hayırlı olmasını diliyorum. 

       Tabi bu arada Muhtarımızın da Arguvan ve Malatya arasında işi takip etmek noktasında göstermiş olduğu gayreti de yakinen biliyorum.

     Sonuç olarak yapmış olduğumuz girişimlerle yakinen ilgilenerek himayelerinde çalışmaların hemen başlamasını sağlayan başta çok kıymetli Sn. Valimiz olmak üzere, Sn. Vali yardımcılarımıza, Sn Kaymakamımıza, İlgili tüm kuruluşlara, yanımızda yer alarak bize destek olan tüm hemşehrilerime teşekkürü bir borç biliyorum. 

Yarının bu günden daha iyi olacağı ümidiyle;

Saygılarımla;

NOT: Ayrıca burada başka bir sevincimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Köyümüzde sazlıca mevkiinden sulama suyunun herhangi bir kayba uğramadan köyümüze ulaşması için 3 km.lik su nakil borusu döşenerek suyun tamamen köyümüze ulaşması sağlanmıştır.

TARLALARINDAKI SUYU HIBE EDEN SAYIN KAMIL VE EMEY CELIK´E BOZAN KÖYÜ VE KÖYLÜLERI ADINA SONSUZ TESEKKÜRLERIMIZI SUNARIZ. 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB