spacer.png, 0 kB
Anasayfa Arşiv Haberler Bozan Altyapı Çalışmaları devam ediyor
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Bozan Altyapı Çalışmaları devam ediyor PDF Yazdır

ImageBugün yapılan görüşmeler neticesinde, KANALİZASYON ile ilgili olarak yapılan çalışmalar ve gelişen konuları köylülülerimizle paylaşmak istiyoruz.

Kanalizasyon projesinin hazırlandığını daha önce sizlere duyurmuştuk. Keşif bedeli çıkarılmış olup, 76.000 Tl'dir. İller Bankası'nın katkısı 41.000 Tl'dir. Aradaki farkı ise, köy katkısı ile sağlanması gerekiyor. Köyde yapılan görüşmeler neticesinde ise, köyde oturanların tamamının katkısının olacağı bilgisi ulaşmıştır. Ama bu katkı 10.000 Tl tutarındadır. Geriye kalan tutar için ise, Köyde olmayanların katkısının beklendiğidir.

Ayrıca bu katkıların net olarak ortaya çıkması için, ihale sonucunda ihaleyi alacak müteahhitin ihale esnasında yapacağı kırım ile netleşecektir. Tahmini olarak bu kırımların %10 civarında olduğu söylenmektedir. Geriye kalan miktar 68.000 Tl olur. 10.000 TL köyde kalanların katkısı düşürüldüğünde geriye kalan miktar 17.000 TL'dir. Bu kalan miktara katkı sağlandığı taktirde ay sonu itibariyle ihale açılacağı ve çalışmalara başlanacağıdır.

Bunları siz değerli köylülerimizin bilmesini ve şeffaf olarak tarafınıza duyurulacaktır.

Bundan sonraki süreçte tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Herkese selam ve saygılar.

Ali İhsan Öztürk 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB