spacer.png, 0 kB
Anasayfa Arşiv Haberler Bozan-Der´den Açık Mektup
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Bozan-Der´den Açık Mektup PDF Yazdır

ImageBozan Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Ali İhsan Öztürk imzalı Açık mektup aşağıdadır.

BOZAN KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA-DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİNDEN

Açık Mektup
Bozan Köyü adına kurulan dernek (BOZAN KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA-DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ) 2006 yılında Malatya´da kuruldu. Kurucu üyelerimiz ve genel kurul sonrası yöneticiler gerekli alt yapı çalışmaları yaptılar. Geçen dönem ise, Yönetim içerisinde bulunan kurucu üyelerimiz çok güzel çalışmalar yaparak, derneğimizi bu günlere kadar getirdiler. Bundan dolayı kurucu üyelerimize ve eski yönetim kurulu üyelerimize teşekkür etmek istiyorum. Tabi ki bu arada bazı konuları da bilginize sunma ihtiyacı duyuyoruz. Bunlardan haberdar edilmeniz, bizler için bir görev olduğu kadar zorunlulukta. Derneğimizin Kuruluş süreci ve gelinen sonuç, her sivil toplumunda olduğu gibi Bozan-Der Derneği´nde de sancılarını yaşayarak günümüze kadar kendini idame ettirdi. Ve bundan sonrada devam ettirmek zorundadır. Çünkü; birlik ve beraberlik için bunun dışında bir yapılanmanın içerisinde olması da olanaksızdır. Sancılarını arada bir dışa vuracaktır. Bunu birilerine de yansıtacaktır. Ama her şey birliğimiz ve köyümüz adına katkı sağlamak ve gelecek nesillere örnek olacak çalışmalar yapabilmektir.
Gelelim bazı hususlara&
Bunları ayrı ayrı başlıklar altında paylaşmak istiyorum.
1- Derneğimizin 24 üyesi var. Dernek, ödenen aidatlarla ve yine yapılan bağışlarla hizmet vermektedir. Başka bir gelir kaynağı bulunmamaktadır. Bu nedenle gerek derneğin mevcut ekonomik şartları ve gerekse Dernek Tüzüğü gereğince dernek bütçesinin oluşması için düzenli AİDATLARIN ÖDENMESİ gerekmektedir.
2- Derneğin faaliyetleri içerisinde Abdal Musa lokması, Aşure Günü ve Çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi, DERNEĞİN ÜYELERİ İÇİN ÖNCELİKLİ OLARAK HİZMET VERMESİ GEREKEN HUSUSLARDIR. Bu görüş 13.12.2009 tarihinde yapılan genel kurulda gündeme geldi ayrıca kapsamlı olarak görüşülmesi fikrine de varılmıştır.
3- Derneğe üye olan veya olmayan herkesi, bu birlikteliğe katılması için çaba sarf etmek gerektiği ve bunların dışında köyümüzde eksik görülen hususlarında çözümüne katkı sağlanması için kamuoyu oluşması gerekmektedir.

4- Malatya-İzmir-Adana-Mersin-Ankara ve İstanbul´da yaklaşık olarak 140 hane civarında Bozan´lı aile olmasına rağmen, bunlarla irtibata geçme ve derneğe üye olmaları için çalışma başlattık. Bu husus da gerekli desteği göreceğimize de olan inancımız tamdır.
5- Derneğimiz, kuruluşundan itibaren derneğe üye olsun veya olmasın her konuda köylülerimize hizmet vermek için çaba sarf etmektedir.
6- Dernek çalışmalarımız devam ederken, hem eksiklikleri görmek hem de derneğe üye olmak isteyenlere ulaşmamız için KÖYÜMÜZ ADINA (BOZAN KÖYÜ) TELEFON REHBERİ hazırlanmıştır. En kısa süre içerisinde dağıtımı yapılacaktır.
Bilgi: Sayın İsmail Barut ve Sayın Ali İhsan Öztürk tarafından hazırlanmıştır.
7- Derneğimiz tarafından YILBAŞI TAKVİMİ yaptırıldı. Dağıtımı yapılmaktadır. İl dışından isteyenlere de gönderilmektedir.

Derneğimizin Banka Hesap Numarası :
T.C. Ziraat Bankası
Malatya/Akpınar Şubesi Hesap No: IBAN TR 120001001214475248945001

Derneğimiz çalışmalarını ve sorunlarını da paylaşmak üzere, yapılması gereken diğer konuları da belirtmeliyiz. Zaten bu konuda gerekli alt yapı çalışmaları için görüş birliği dernek yönetimince benimsenmiştir.

Köyümüzde yapılması düşünülen DİĞER hususlar;

- Mezarlık alanında, cenaze yıkama ve bekletme yeri yapılmıştır. Buraya içme suyu şebekesi getirilmiş ve 200 metre civarında hortum alınarak, mezarlık etrafında bulunan çeşitli ağaçlar ve çamların sulanması sağlanmıştır.

- Kültür Evi´nin bakımının yapılarak hizmete açılması (kapı ve pencereleri, elektrik tesisatının değişimi yapıldı. Ve şu an dernek adına 70 sandalye-15 masa, buzdolabı, fırın, bilgisayar vs gibi bağışlarla alınmış ve köyde bulunmaktadır.)

- Kanalizasyon yapılması için,

- Sulama suyu sorununun çözümü için gerekli girişimler yapılmıştır.

- Şah Sultan Ziyaretinin bulunduğu alanın çevre düzeninin yapılması (Yönetimimize yeterli destek bulunursa MAYIS AYININ SON HAFTASI ŞAHSULTAN ANMA GÜNÜ PROĞRAMI YAPILACAKTIR), bütçesi oluşturuldu. Gerekli girişimler yapılmaktadır.

- Kışın Ziyarete gidiş nedeniyle, ziyaretçilerin geçişi için köprü yapılması,

- Mezarlık çevresinin telörgü ile çevrilmesi (her ne kadar çeşitli defalar birileri tarafından yaptıracağını söylemişse de) hususunda çalışma yapılmaktadır.

- Kültür Evine telefon ve internet bağlantısının sağlanması,

- Kütüphane oluşturulmasına,

- Köyümüzden üniversitede okuyan öğrencilerimize de BURS verilmesine;

Bu duygu ve düşünceleri sizlerle paylaşmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade ederken hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. 07.03.2010


Ali İhsan Öztürk
Bozan Köyü Dernek Yönetimi Adına 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB